תפריט נגישות

סמל יצחק-אבינועם איצי ברזילי ז"ל

יצחק-אבינועם ברזילי
בן 20 בנפלו
בן נעמי ושמואל
נולד במשמרות
בי' בתשרי תש"ז, 4/10/1946
התגורר במשמרות
שרת בנח''ל, ביסלמ"ח
יחידה: גד' 906
התגייס ב-נובמבר 1965
נפל בעת מילוי תפקידו
בד' בתמוז תשכ"ז, 12/7/1967
מקום נפילה: סיני
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: פרדס חנה

קורות חיים

בן שמואל ונעמי, חברי משמרות. נולד ביום י' בתשרי תש"ז (4.10.1946) במשמרות. שם גודל וסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי והתיכון. היה נער מלא משובה אבל לא פעם לבש רצינות והיה מהורהר. עם סיום בית-הספר התיכון התנדב לשנת-שירות בתנועה והלך למשק- ספר, עין גדי, באותם הימים נתן את לבו גם ליצירה אמנותית (בפחם ובצבע) וחשב שזהו יעודו בחיים. גויס לצה"ל בנובמבר 1965 והתנדב לנח"ל. דרכו בצבא בתחילה לא היתה קלה והטירונות בשבילו היתה משבר חמור מבחינה נפשית וגופנית כאחד. אך הוא נאבק- והתגבר. עבר קורס מ"כ ונשאר בבסיס-ההדרכה כמדריך. פקודיו אהבו אותו כי הוא היה קרוב להם. בהיותו בחופשה היה פושט את מדיו ומצטרף לחבריו כי שמר להם אמונים מאז ילדותו.

עוד הוא בשירות-חובה פרצה מלחמת ששת הימים והוא רצה מאד לתרום את חלקו למאבק: יצא למלחמה ויצא ממנה בשלום מתוך סיפוק, כי היתה זו מלחמה למען החיים. אולם בשובו ממרחבי-סיני, שעל כיבושם נלחם, נפל בשעת מילוי תפקידו ביום ד' בתמוז תשכ"ז (12.7.1967). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בפרדס-חנה.

שתי חוברות הופיעו לזכרו. בספר "בדרכם" שהוציא איחוד הקבוצות והקיבוצים לזכר חבריו שנפלו במערכה הובאו דברים עליו ומשלו. גם בכרך ד' של "גוילי אש", ילקוט עזבונם של הבנים שנפלו במערכות-ישראל, מובא מעזבונו.

בניית אתרים: