תפריט נגישות

רב"ט חנן בוך ז"ל

חנן בוך
בן 23 בנפלו
בן קטרינה ויהושע
נולד בברית המועצות
בד' בניסן תש"ד, 28/3/1944
התגורר בעין שמר
שרת בחטיבת הצנחנים, חיל הנדסה
התגייס ב-8.11.1962
נפל בקרב
בכ"ז באייר תשכ"ז, 6/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: ירושלים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 11, שורה: 06, קבר: 02.

קורות חיים

בן יהושע וקטרינה. נולד ביום ד' בניסן תש"ד 28.3.1944 בעיר דביקסרי אשר בברית המועצות. המשפחה היגרה לפולין כאשר חנן היה בן שנתיים כי היא שחרה מקלט מפני הנאצים. בגיל שש נתייתם מאביו. בפולין התחנך חנן בבית ספר יסודי ממשלתי, אך בשנת 1958 עלתה המשפחה לארץ והשתקעה בעין שמר. חנן נתקבל למוסד החינוכי "מבואות עירון", נקלט בתוך האוירה הקיבוצית ושם סיים את לימודיו התיכוניים. חקלאי היה ועסק בנטיעות. סגור היה מטבעו וביישן ואהב להתבודד, אך למרות כל זאת חיבבוהו הצעירים מבני גילו אשר בקיבוץ.

בנובמבר 1962 גוייס לצה"ל והתנדב לחיל הצנחנים. עבר קורס מ"כ וקורס חבלה בהצטיינות, ולאחר מכן הועבר לחיל הנדסה מוצנח. מפקדיו בצבא זוכרים אותו כבחור שקט, נכון לבצע כל פקודה באהבה ובנאמנות. כמפקד כיתה וכסמל מחלקה זכה חנן להערצת פקודיו על יחסו הבלתי אמצעי אליהם. בזמן שירותו הקדיש כל שעה פנויה לקריאת ספרים. אחרי ששוחרר מן הצבא חזר לקיבוץ ולמטעיו, בהם השקיע מרץ ואהבה. באחד הימים התחיל לרקום את עתידו עם אחת מבנות המשק וכאשר נקרא שוב לדגל נפרד מחבריו מתוך תקוה כי במהרה ישוב, בהאמינו שהמלחמה לא תימשך ובשובו שאף לקחת לו לאשה את בחירת לבו. אך לא כן רצה הגורל, כי ביום השני לקרבות של מלחמת ששת הימים, הוא כ"ז באייר תשכ"ז 6.6.1967, נפל בקרב על שחרור ירושלים.

בספר "מאריות גברו" של מפקדת הצנחנים הובאה ביוגרפיה שלו ותיאור הקרב האחרון. גם ב"53 מהם" לזכר חללי הקיבוץ הארצי שנפלו במלחמת ששת הימים הוקדש עמוד לזכרו. קיבוץ עין שמר הוציא חוברת לזכרו ולזכר חברו (אמנון חרודי).

בניית אתרים: